Select the search type
 • Site
 • Web
 
Szukaj
 • LadyCup free accessories
 • New LadyCup French Fuchsia
 • New LadyCup French Fuchsia
 • Protective cotton face masks
LadyCup.tv Certyfikowany system zarządzania jakością – LadyCup jest produkowany wyłącznie z silikonu lekarskiego w UE

Partners Stand with LadyP LadyPad – 70% organic bamboo and 30% certified organic cotton B’O Baby clothes 4 Baby Teething ring

Maseczka do użytku jednorazowego/Respirator KN95

Maseczka do użytku jednorazowego

Maseczka przeznaczona jest do ochrony otoczenia tak, by zapobiec przenoszeniu choroby na inne osoby zakażeniem kropelkowym. Maseczka nie chroni przed zakażeniem czy wirusem, jednak w istotny sposób ogranicza rozpowszechnianie wirusa. Ogólnie 2,5× zaniża ryzyko zakażenia. Maseczka nie jest przeznaczona do użytku wielokrotnego.

Certyfikacja CE. Pakowano w opakowaniu ochronnym.

Maseczka do użytku jednorazowego

Informacje do użytkowania maseczki

 • Przed założeniem maseczki należy umyć ręce emulsją na bazie alkoholu lub mydłem i wodą.
 • Maseczką zasłoń twarz (usta i nos) i sprawdź, czy między twarzą i maseczką nie pozostają luzy.
 • W trakcie używania maseczki uważaj, by jej nie dotykać; w przypadku dotknięcia maseczki należy natychmiast umyć ręce środkiem dezynfekcyjnym (emulsją) na bazie alkoholu lub wodą i mydłem.
 • W przypadku zwilgocenia maseczkę zamień na nową, maseczek jednorazowych nie wolno używać ponownie.
 • Proces zdejmowania maseczki: maseczkę zdejmujemy od tyłu (nie wolno dotykać części przedniej). Maseczkę niezwłocznie wyrzucić do śmietnika zamykanego. Następnie należy umyć ręce emulsją na bazie alkoholu lub wodą i mydłem.

Respirator KN95 (FFP2)

Respirator 4-warstwowy KN95 idealny do codziennej ochrony.

Norma ochronna KN95 jest zgodna z europejską FFP2 / amerykańską N95.

Powierzchnię stanowi tkanina 50G zapobiegającą osiadaniu cząstek, drugą warstwę stanowi bawełna 45G zaprojektowana dla powietrza ciepłego, trzecią warstwę stanowi materiał filtracyjny 30G KN, część wewnętrzną tworzy tkanina zapobiegającą osiadaniu 30 G PP.

KN95 respirator

Respirator przejmuje do 95% cząstek z zewnątrz. Idealna ochrona przed wirusami i bakteriami. Ochrona przed sztywnymi i ciekłymi cząsteczkami nietoksycznymi. Przejmuje aerozole, cząstki pyłu i smogu, kurz.

Wyprodukowano z wysokiej jakości materiału bezpiecznego, który obniża ryzyko podrażnienia skóry.

Przeznaczono do użytku jednorazowego (min. czas użytkowania 6 godzin).

Żywotność i skuteczność zależą od sposobu użytkowania. Przy wzrastającej wilgoci spada jego skuteczność, dlatego zalecamy chronić przed wilgotnością.

Informacje do użytkowania respiratora

Respirator należy zamieniać w następujących przypadkach:

 • Wyraźny wzrost oporu przy oddychaniu.
 • Uszkodzenie lub zniszczenie respiratora.
 • Respirator nie przylega szczelnie do twarzy.
 • Zanieczyszczenie respiratora.
 • Respirator był używany (jest zużyty).

Respirator KN95, który zbliżony jest do certyfikacji amerykańskiej N95 i certyfikacji europejskiej FFP2. KN95 stanowi normę branżową dla przemysłu, w której określono, że dany respirator gwarantuje skuteczność zamierzoną przejmowania cząstek na poziomie 95 procent o wielkości średniej 0,3 mikrometra.

TRespirator jest najskuteczniejszy w przypadku jego użytkowania w połączeniu z częstym myciem rąk emulsją na bazie alkoholu lub ciepłą wodą i mydłem.

Respirator nie jest przeznaczony do wielokrotnego użytku. W przypadku uszkodzenia lub zanieczyszczenia respiratora czy utrudnienia oddychania poprzez respirator należy zdjąć respirator i zamienić go na nowy. Zużyty respirator należy zlikwidować w sposób bezpieczny, co oznacza jego ułożenie w worku plastikowym i wyrzucenie do śmieci.

Czy mogę użyć maseczki / respiratora ponownie?

Maseczkę / respirator należy zamienić w przypadku zwilgocenia ślinami czy innymi cieczami, gdyż w takim przypadku wyraźnie spadają jego właściwości ochronne. Maseczki / respiratora nie wolno używać ponownie, nie są przeznaczone do prania i dezynfekowania. Zabronione jest dzielenie się maseczką / respiratorem z innymi osobami.

Pracownicy w różnych branżach zwykle używają respiratorów KN95 nieprzerwanie przez kilka godzin. Doświadczenie z takiego stosowania potwierdza, że respirator może być skuteczny w ramach celów jego przeznaczenia przez 8 godzin użytkowania nieprzerwanego czy przerywanego

Długość czasu możliwego użytkowania respiratora KN95 zależy od konkretnych czynności oraz okresu czasu użytkowania respiratora w ciągu jednego dnia. W przypadku idealnym respirator jednorazowy należy zamienić codziennie.

Czy respirator KN95 chroni przed wirusami?

Respirator przeznaczony jest do ochrony użytkownika przed cząstkami drobnymi w powietrzu mogącymi zawierać wirusy. Generalnie respiratory uważane są za środki do ochrony przed wirusami grypy bardziej skuteczne od zwykłych maseczek ochronnych.

Visa MasterCard PayPal JCB
partners Stand with LadyP LadyPad – 70% organic bamboo and 30% certified organic cotton
facebook twitter youtube instagram google+ pinterest   LadyP LadyPad LadyCup